‘Geleceği kadınlarla inşa edeceğiz’

CEYDA ULUKAYA İstanbul – Programa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın yanı sıra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fatih Kacır, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan katıldı.

Programda konuşan Emine Erdoğan “Üreten, ürettikçe güçlenen güçlendiren kadınlarımızla buluşmaktan mutluluk duyuyorum. Güçlü bir Türkiye’nin üç temeli var: Güçlü kadın, güçlü aile, güçlü toplum. Kadınların güçlendirilmesi ve üretim dünyasına adil ve hakkaniyetli bir sistemle dahil edilmesi sürdürülebilir bir kalkınma için mecburiyet. İş-Pozitif programının da kadınların çalışma potansiyellerini keşfedecekleri önemli bir ihtiyaca karşılık geleceğine inanıyorum. Bir iş hayali olan her kadının elinden tutuyoruz. Kadınlara yaptığımız her yatırımla ülkemizin geleceğini inşa ediyoruz” dedi.

1 milyar dolar destek

Bakan Göktaş, “Kadınların ev-iş hayatı arası tercihte kalmaması için esnek çalışma ve mahalle tipi kreş modelleri üzerinde çalışıyoruz” diye konuştu. Bakan Kacır da, “İş-Pozitif programıyla yürüttüğümüz tüm projelerde kadın istihdamına öncelik vereceğiz” açıklamasını yaptı. Bakan Işıkhan ise “İş-Pozitif programı kapsamında bakanlık olarak 1 milyar dolar desteğimizle de ilk adımı atıyoruz” dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x